Friends  |  Press Room  |  Contact Us

The International School for Holocaust Studies

E-biuletyn dla edukatorów z Polski

Witamy w pierwszym e-biuletynie dla edukatorów, którzy uczestniczyli w programach edukacyjnych Yad Vashem w Izraelu i w Polsce. Znajdziecie tu informacje o nowych materiałach do nauczania o Holokauście, spotkaniach międzynarodowych i polskich ekspertów oraz inne aktualności z Yad Vashem.

W ostatnim okresie 2010-2011 prawie 140 nauczycieli i edukatorów skorzystało z seminariów w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie. Jedno seminarium ogólnopolskie oraz trzy regionalne (Podkarpacie, Białystok i Warmia-Mazury) zrealizowaliśmy dzięki współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie oraz dwa kolejne seminaria dla księży katolickich oraz edukatorów zorganizowaliśmy wspólnie z Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Więcej...

Alain Finkielkraut, "Pamięć i rozżalenie"

Seminarium dla edukatorów z muzeów i miejsc pamięci w Polsce / W. Wysok, "Teoretyczne i praktyczne wskazówki związane z pracą przewodnika w muzeum - miejscu pamięci"

Szkolenie z filozofii nauczania o Holokauście w Waszej szkole

Zachęcamy do skorzystania ze szkolenia z filozofii nauczania o Holokauście Yad Vashem oraz wykorzystania polskich materiałów dydaktycznych Instytutu w Waszej Szkole. Przedstawiciel Yad Vashem przyjedzie do umówionej szkoły i przeprowadzi dla Was zajęcia. Aby dowiedzieć się więcej i umówić terminu szkolenia prosimy o kontakt.

Yad Vashem wydaje materiały do nauczania o Holokauście w języku polskim

E-biuletyn dla edukatorów z Polski

Y. Bauer, "Refleksje o tekście i kontekście"

A. Kwaśniewski, "Na temat edukacji o Holokauście"

O. Margaliot, "Nauczanie o Holokauście"

Dzień Pamięci o Holokauście w Krakowie

19 kwietnia w Polsce obchodzono Dzień Pamięci o Holokauście i Zapobiegania Zbrodniom Przeciwko Ludzkości. Instytut Yad Vashem zorganizował w Krakowie specjalny program dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski i Górnego Śląska. Prawie 50 młodych ludzi zwiedziło teren dawnego krakowskiego getta śladami żydowskiej nastolatki Haliny Nelken i poznało historię zagłady Żydów w obozie Auschwitz-Birkenau dzięki wydanemu przez Yad Vashem planowi lekcji „Album Auschwitz”. Młodzi ludzie obejrzeli również film „Zapamiętaj tylko miłość. Historia Ovadii Barucha” oraz dyskutowali o współczesnej sztuce upamiętniającej Zagładę. Współorganizotorami wydarzenia była Fabryka Schindlera, oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie.

Odwiedź naszą stronę Yad Vashem po polsku

Zapraszamy do odwiedzenia odnowionej polskiej sekcji strony Yad Vashem, gdzie prezentujemy m.in. wybrane historie Sprawiedliwych wśród Narodów Świata oraz projekty edukacyjne polskich nauczycieli.

Impressum

Treść i redakcja końcowa: Maciej Zabierowski i Alex Dancyg
Redakcja tekstów: Orit Margaliot, Maciej Zabierowski
Projekt i wydanie: Stephanie Amara, Eviatar Biton, Jeremy Zauder
Kontakt: poland.education@yadvashem.org.il

  • Facebook
  • YouTube
  • Twitter
  • Instagram
  • Pinterest
  • Blog
Online Courses
Signposts: Students Shaping Memory