• Menu

  • Shop

  • Languages

  • Accessibility
Visiting Info
Opening Hours:

Sunday to Thursday: ‬09:00-17:00

Fridays and Holiday eves: ‬09:00-14:00

Yad Vashem is closed on Saturdays and all Jewish Holidays.

Entrance to the Holocaust History Museum is not permitted for children under the age of 10. Babies in strollers or carriers will not be permitted to enter.

Drive to Yad Vashem:
For more Visiting Information

Альбом Аушвіц

Вікова орієнтація:
Посібник призначений для випускних класів середньої школи (11 – 12 класів)

Основою даного посібника послужили унікальні фотодокументи – фотографії, зроблені в Аушвіц-Біркенау наприкінці весни 1944 року та випадково виявлені у Німеччині у дні визволення.
Посібник складається з двох поурочних розробок, доповнених фотографіями з «Альбому Аушвіц», спогадами, картами та додатками для учнів та вчителів.

Альбом Аушвіц  

Альбом Аушвіц

Плани уроків  

Плани уроків

Історія  

Історія

Лілі Якоб із сім'єю були депортовані до Аушвіца 26 травня 1944 року. З тим же та іншими транспортами прибули тисячі євреїв із їхнього рідного містечка та з інших місць. Розглянемо фотографії, що зафіксували їхнє прибуття:

Перед нами Сідді Міллер. Вона щойно вийшла з вагона. Як ви вважаєте, що вона знає про те місце, куди її привезли? Що знає про це Іцхак Рубін? Що може розуміти Ірина Беркович, котра тримає на руках свого сина, Адельберта-Аврума?

Сьогодні одне лише слово «Аушвіц» викликає у нас певні асоціації, а що воно означає для цих людей? Чи можна за цими фотографіями визначити рівень їхньої обізнаності, про те місце, куди їх привезли? Для того щоб відповісти на це питання, звернемося до додаткових джерел. Фотокамера неупереджено зафіксувала момент прибуття транспорту до Аушвіца. Документи, які ми наводимо, відображають те, що думали ці люди про долю, що чекає їх під час самої подорожі, до того, як відчинилися двері вагона. Ми користуємося двома видами джерел

1) Останні листи та записки, що відображають думки та почуття євреїв під час їхнього останнього шляху до табору смерті. Ці листи, які знаходили викинутими з вікон вагонів по всій Європі, допоможуть нам краще зрозуміти, що переживали приречені на смерть євреї. Частину цих листів передали нам рідні та близькі загиблих, частина – були збережені сусідами і навіть випадковими перехожими. Зібрання цих останніх листів було опубліковано інститутом Яд Вашем.

2) Спогади тих, хто сам пережив депортацію до табору.

Важливо підкреслити, що зазвичай приречені все ж таки не здогадувалися про те, що їх везуть на вірну смерть.

На шляху до Аушвіц-Біркенау  

На шляху до Аушвіц-Біркенау

Прибуття в Аушвіц-Біркенау:  

Прибуття в Аушвіц-Біркенау:

Користуємося фото на сторінках  

Користуємося фото на сторінках
  • Як очевидці описують те, що відбувається – сцени, крики,     поспіх, запахи – все, що вони бачать після прибуття? 
  • Як можна пояснити те, що спогади Хелени Цитрон і Батьї Друкмахер про жахливо жорстоку поведінку німців стосовно тих, хто прибуває до табору, істотно відрізняються від того, що показують фотографії?
    Примітка для вчителя
    Нам слід зважити на мотивацію фотографів, які робили ці фото. Враховуючи те, як вони представляють нам картину, дуже важливо використання додаткових джерел. Зокрема, спогади жертв дають нам можливість поглянути на ту саму ситуацію зсередини.
    Існували, крім того, окремі транспорти, прибуття яких у пропагандистських цілях відбувалося спокійніше.
  •  Чому нацисти поводилися саме таким чином, чому на людей кричали та квапили їх?
  •  Як німцям вдавалося тримати приречених у невіданні щодо того, що на них чекає?
    Примітка для вчителя
    Німці пристосовували для своєї мети вже існуючі механізми – наприклад, поїзди та залізниці. Люди вірили, що їм збережуть життя, бо їх відправляють на роботу. Їхній самообман забезпечував безперебійну роботу машини знищення. Важливо було також приховати істину від решти світу. З цією метою людям часто давали можливість одразу після прибуття відправити рідним листівки, в яких повідомлялося про те, що вони щасливо   дісталися і що їх зустрічають фургони Червоного Хреста (насправді ними перевозили контейнери з Циклон-Б).
  • На фотографіях нам зустрічаються люди одягнені у різного роду уніформу. Який ми можемо з цього зробити висновок про функціонування табору?
    Примітка для вчителя
    На знімках ми бачимо не лише есесівців, а й допоміжний персонал з ув'язнених. Для отримання додаткових відомостей див. Додаток для вчителя 3.
  • Імре Кертес описує, як він «вперше в житті» бачить «справжніх каторжників… у смугастому одязі злочинців, з голеними головами, у круглих шапках...» Чи справді йдеться про злочинців? У чому їхній злочин?
  • З'ясуйте, що відбувалося у світі в той самий час, коли знімали ці фотографії. Наприклад, яким було становище нацистів на фронтах Другої світової війни у травні 1944 року? Який висновок із цього випливає?
     

Спогади Сесіль Клейн-Полак  

Спогади Сесіль Клейн-Полак

Селекція  

Селекція

Спогади Файзера Зільбермана  

Спогади Файзера Зільбермана

Коли ви особисто включилися в операцію зі звільнення Освенцима?  

Коли ви особисто включилися в операцію зі звільнення Освенцима?
Previous Next