בשנת 1941 גורשו בני הזוג לייב ופרל רנרט עם שלושת ילדיהם יונה, ברוך ואהרון מביתם בעיירה ויז'ניץ שבבוקובינה אל מעבר לנהר הדנייסטר. מסעם המפרך באזור טרנסניסטריה החל ברכבת עמוסת מגורשים שנשלחו אל העיר מוגילב. משם עברו אל העיירה יארוגה, שם התגוררו בצפיפות גדולה עם משפחות נוספות בבתים נטושים. יונה, הבן הבכור, לקח על עצמו לדאוג לפרנסת המשפחה אך חלה בטיפוס ונפטר. עקב פטירתו שקע האב לייב בדיכאון עמוק ממנו לא התאושש.
![משחק שחמט שלקח עמו הנער אהרון רנרט כאשר גורשה משפחתו לאזור טרנסניסטריה](https://www.yadvashem.org/sites/default/files/styles/main_image/public/11543_1-33D.jpg?itok=1olXAvkq)
אוסף החפצים, אגף המוזיאונים, יד ושם
תרומת אהרון רנרט, תל מונד, ישראל
![משחק שחמט שלקח עמו הנער אהרון רנרט כאשר גורשה משפחתו לאזור טרנסניסטריה](https://www.yadvashem.org/sites/default/files/styles/thumbnail/public/11543_1-33D.jpg?itok=CaZr7aoI)
![לייב ופרל רנרט עם ילדיהם אהרון (מימין) וברוך](https://www.yadvashem.org/sites/default/files/styles/main_image/public/2-edited.jpg?itok=1FBP4UtV)
![לייב ופרל רנרט עם ילדיהם אהרון (מימין) וברוך](https://www.yadvashem.org/sites/default/files/styles/thumbnail/public/2-edited.jpg?itok=3_bJO5h3)
![יונה רנרט, נספה בטרנסניסטריה](https://www.yadvashem.org/sites/default/files/styles/main_image/public/3-edited.jpg?itok=t3oHDl97)
![יונה רנרט, נספה בטרנסניסטריה](https://www.yadvashem.org/sites/default/files/styles/thumbnail/public/3-edited.jpg?itok=05OKNKtf)
![אהרון רנרט וריקה רעייתו בארץ ישראל](https://www.yadvashem.org/sites/default/files/styles/main_image/public/4-edited.jpg?itok=2AimmkwN)
![אהרון רנרט וריקה רעייתו בארץ ישראל](https://www.yadvashem.org/sites/default/files/styles/thumbnail/public/4-edited.jpg?itok=IH5NmUNm)