רשל שרה הייתה בת הזקונים של אליהו ואסתר אוסמו שהתגוררו באי קורפו שביוון עם חמשת ילדיהם - לאונה יהודה, יהודית אגנס, אירנה, נטה ורשל שרה. בשנת 1941 נכבש האי קורפו על ידי האיטלקים, וכשנתיים לאחר מכן כבשו הגרמנים את האי. פקודת הגירוש ליהודי קורפו הגיעה באפריל 1944, לאחר ששמועות על גירוש יהודי אתונה, סלוניקי וינינה כבר הגיעו אל התושבים, אולם רבים מהם סירבו להאמין לשמועות.
בזכות פעילותה במחתרת הצליחה נטה לסייע לשתי אחיותיה הגדולות לברוח, אך היא עצמה התייצבה עם הוריה ואחותה הצעירה רשל אוסמו לגירוש. ארבעת בני המשפחה גורשו עם שאר יהודי קורפו לאושוויץ-בירקנאו, שם הופרדו זה מזה. אליהו, אסתר ובתם רשל שרה בת השמונה נרצחו, נטה נשלחה למספר מחנות ושרדה.
את המזכרת האחרונה מאחותה הקטנה שנרצחה, תחפושת פורים של לוחם חופש יווני, מצאו בני המשפחה ששרדו בקורפו לאחר המלחמה, ונטה הביאה אותה עמה לארץ ושמרה עליה שנים רבות. תמונתה של רשל שרה בת השש לבושה בתחפושת נמצאה אף היא ונשמרה כזיכרון יקר.
בין חפצי המשפחה שנמצאו בהריסות ביתה של משפחת אוסמו נתגלתה גם מגילת אסתר שהייתה בשימוש אחרון זמן קצר לפני שגורשו ההורים ובתם הקטנה אל מותם.
אוסף החפצים מוזיאון יד ושם
תרומת נטה גטניו, תל אביב, ישראל